..
منوي اصلي
لينکهاي سريع

آرشيو ماهانه
بهمن ۱۳۹۴
دی ۱۳۹۴
آذر ۱۳۹۴
آبان ۱۳۹۴
مهر ۱۳۹۴
مرداد ۱۳۹۴
تیر ۱۳۹۴
اردیبهشت ۱۳۹۴
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
ادامه ي آرشيو ماهانه

لينک دوستان

قالب وبلاگ
استخاره
باشگاه زبان آموزان
آموزش و پرورش ناحيه دو رشت
سايت مجتمع علامه طباطبايي
گوش دادن داستان هاي مختلف از راديو
بانك سوالات
فرهنگ لغت تصويري انگليسي
آموزش لغت با استفاده از تصاوير
داستان هاي صوتي انگليسي
آموزش زبان انگليسي براي كودكان
سايت عالي براي يادگيري مكالمه هاي مختلف
سایتی برای دانلود رایگان کتاب های آموزشی
داستان های کوتاه ولذت بخش برای بچه ها
سایتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق داستان
درک مطلب زیبا و کارتونی برای یادگیری زبان انگلیسی
free English spelling
اصول روش ترجمه
بانك سوال هاي دوره راهنمايي تحصيلي
قران به زبان انگليسي
English Vocabulary Games with Pictures
پارس قرآن
وبلاگ آموزشي زبان انگليسي
وب سايت اطلا رساني تبار(زيارت قبور امامان معصوم )التماس دعا
میزان اطلاعات خود را ارزیابی کنید
سایت مدرسه فرهنگ
English street
سایت بسیار عالی علمی
بانک سوال انگلیسی
سایت چند زبانه امام خمینی
آزمون های ان لاین
وبلاگ زبان انگلیسی آقای فرحانی
آموزش زبان انگليسي ويژه كودكان
اموزش زبان از دبستان تا دانشگاه
روش ها نوين يادگيري زبان انگليسي
آموزش نكات زيبای انگليسي
آموزش زبان با استفاده از تصاوير
آموزش نزبان انگلیسی دوره دبیرستان
آموزش زبان انگليسي دوره راهنمايي
وبلاگ آقاي باباخاني
وبلاگ مهندس شعبان نژاد
وبلاگ آموزش و سنجش زبان انگليسي دو زبانه آقاي سيفي پور
انگلیسی آسان اموزش و بازی
زبان انگلیسی راهنماییی -دبیرستان-پیش دانشگاهی
دانشجویان زبان انگلیسی تربیت معلم رشت
دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی
وبلاگ مذهبی زیبای خاتم
سایتی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان
گروه زبان انگلیسی منطقه 9 تهران
خانه زبان انگلیسی اشنویه
آموزش حروف پیوسته انگلیسی
تولید محتوای الکترونیک برتر کشور (آقای رفیعی )
سایتی عالی به همراه بازی های آموزشی
سایت زبان انگلیسی مخصوص کودکان
آموزش زبان انگلیسی -خانم رضایی
وبلاگ زیست شناسی
وبلاگ تقریحی صادق نیا
سایت آموزش زبان انگلیسی با امکانات ویژه
وبلاگ آقای عباسیان
english learning podcasts
وبلاگ آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی و دانلود نرم افزار های آموزشی
وبلاگ کار و فن آوری آقای عباسیان
سایت عالی برای دانش آموزان پایه هفتم
وبلاگ آموزش پایه سوم ابتدایی
ترجمه آسان متن های انگلیسی به فارسی
قالب بلاگفالوگوي دوستان

"up" scrolldelay="2" height="240" scrollamount="1" width="240" style="text-align: center">تبليغات


تبليغات در سايت


چگونه زبان یاد بگیریم

چگونه زبان جدید بیاموزیم ؟       شاید شما دلایل گوناگونی برای یادگیری زبان جدید داشته باشید. روشهایی برای یادگیری و افزایش آگاهی شما وجود دارد که حالت سرگرمی نیز در آنها دیده می شود:   

     
   
● هدف هایتان را تعیین کنید
شاید شما دلایل گوناگونی برای یادگیری زبان جدید داشته باشید. اگر بخواهید به خارج از کشور مسافرت کنید و به نظر شما دانستن زبان جدید مسافرت شما را لذت بخش تر می سازد و شاید برای استخدام در اداره یا سازمانی، در امور دولتی یا بازرگانی بین المللی و یا در تحصیلات خود نیازمند به یادگیری زبان جدید هستید. یا اینکه می خواهید به عنوان مترجم، آموزگار، متصدی فروش ، راهنمای تور مسافرتی فعالیت کنید.
● در یادگیری زبان جدیدتان پیشرفت کنید
اگر مقدارزیادی از آنچه را که در کلاس زبان بیان می شود نفهمیدید، عقب ننشسته و انتظار نداشته باشید ابهامات شما بعدا رفع گردد. از آنجایی که درک مطلب، یک امر ضروری است برای پیشرفت زبان جدید محسوب می شود، مطمئن شوید که آنچه در کلاس گفته شده است ، برای شما قابل فهم بوده است. آموزش و فراگیری زبان در داخل و خارج از کلاس صورت می گیرد. از سویی به صحبت کردن، گوش دادن و خواندن زبان جدیدتان مرتبط می باشد. انجام این امر در هر زمان ممکن است. هر فردی در طول روز آنگاه که فکرش راحت است اوقاتی برای مطالعه دارد. برخی مردم در شب بهتر می توانند یاد بگیرند و برخی دیگر در صبح، اگر قادر باشید که زبان جدیدتان را در بهترین مواقع خود فرا بگیرید بیشتر و بهتر یاد می گیرید. در شروع یادگیری زبان، باید خود را با یک فرهنگ جدید همانگ کنید. روشهایی برای یادگیری و افزایش آگاهی شما وجود دارد که حالت سرگرمی نیز در آنها دیده می شود.
▪ مجلات و روزنامه های خارجی را بخوانید
▪ شعر های خارجی را یاد بگیرید
▪ به برنامه های رادیو گوش دهید
▪ نسخه های اصلی فیلم های آمریکایی و انگلیسی را تماشا کنید
▪ به یک دوست مکاتبه ای نامه بنویسید
▪ میزبان دانشجویان کشوری شوید که به زبان جدیدتان صحبت می کنند.
▪ کتابهای نویسندگان بزرگ را مطالعه کنید. از نمایشنامه های معروف گرفته تا داستانهای هیجان انگیز
▪ دوستی ر ابیابید که در حال آموختن زبان انگلیسی است
▪ قدری پول برای یادگیری زبان انگلیسی خرج کنید
▪ از تواناییهای یک استاد خوب بهره مند شوید
● از طریق زبان جدیدتان ن فکر کنید
به زبان ما دریتان بیشتر اوقات با خود صحبت می کنید، این کار را به زبان جدیدتان نیز انجام دهید. همانطور که صبح ها به ایستگاه اتوبوس می روید نام چبزهایی را که میدانید با خود ذکر کنید. هنگام خرید از مغازه نام چبزهایی را که می خرید به زبان جدید بگویید. بطور خاموش و در ذهن خود مهارتهای روابط اجتماعی را تمرین کنید. مثلا وانمود کنید که شخص مهمی را ملاقات می کنید، شما چه می خواهید بگویید و او چه پاسخی می دهد؟
● حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت
تحقیقات در مورد حافظه نشان داده است که در حفظ کردن سه مرحله وجود دارد:
۱) حافظه فوری
۲) حافظه کوتاه مدت
۳) حافظه بلند مدت.
در یک مرحله فوری و ماقبل کوتاه مدت، اطلاعات بیشتر از یک دقیقه در صورت عدم تلاش فکری در ذهن باقی نمی ماند. در مرحله کوتاه مدت اطلاعات برای مدت بیشتری می ماند و با اندکی تلاش می توانید آن را بخاطر آورید و در صورت عدم تکرار بزودی از فکر و حافظه شما خارج می شود. در دوره حافظه بلند مدت، محفوظات برای تمام عمر باقی می ماند. در زبان که یکی از هدفهای اصلی، حفظ کردن لغات است، سعی بر این است که یاد گیرند ه بتواند مطالب را در حافظه بلند مدت خود نگه دارد.
الف) در حافظه فوری:
لغات و تمرینها برای مدت کمی در ذهن مانده و از دست می روند.
ب) در حافظه کوتاه مدت:
همراه با سازماندهی ، اجتماع و تصور، لغات در جمله ای معنی دار آورده می شوند.
ج) در حافظه بلند مدت:
پس از ۱۰ دقیقه تا ۴۸ ساعت، یادآوری امکان پذ یر است. آن گاه برای همیشه در صورت یادآوری در حافظه شما می ماند.
● فنونی برای حفظ کردن
باید بدانیدکه تکنیک شناخته شده مطالعه :"SQ۳R" خوانده می شود.
یعنی (Survey, Question, Read. Review, Recite) به معنای ارزیابی، پرسش، خواندن، تکرار، این تکنیک درجایی مفید است که اطلاعات دریافتی بصورت داستانی است و شما مجبور هستید که نه تنها لغات ، بلکه مفاهیم بزرگ و کوچک را نیز حفظ کنید. حدس زدن هم روش مفیدی است به شرطی که پیش از اندازه بکار نرود. لیست لغاتی که هم قافیه هستند نسبت به لغاتی که هم قافیه نیستند، برای حفظ کردن ساده ترند. لغاتی که به یک داستان یا یک مبحث یا یک مفهموم شناخته شده، وابسته هستند بهتر از لغاتی که مجزا هستند و از سویی نامربوط، حفظ می شوند. به عنوان مثال: میوه جات مانند، هلو، سیب، گلابی و مبلمان مانند: میز، کابینت، صندلی. موقع یادگیری صفات، متضاد آنها را نیز همزمان یاد بگیرید.
روش شاخه های یک مفهموم ( (concept treeبرای گروه بندی مفاهیم مشابه، از طریق جمع آوری مفاهیم جدید بکار می رود. از طریق قرار دادن یک لغت در مرکز صفحه شروع کنید و سپس لغات مربوط به آن را در اطراف آن بنویسید. برای مثال کلمه مو را در نظر بگیرید و در حواشی آن لغاتی که به خاطر می آورید بنویسید مثل: ( آرایشگر، رنگ مو، مو خشک کن، شانه، اصلاح سر، سالن زیبایی و غیره)
" داستان سازی، و ساختار زبان و حرکات دست و زبان نیز برای حفظ کردن لغات مفید هستند. موقع یادگیری لغات مانند خنده، فریاد ، لبخند و نیشخند زدن، کلمات را روی کاغذ نوشته جلوی آئینه قرار دهید و ابتدا لغت را گفته و بعد حرکتش را انجام دهید و بعد جملاتی را برای هر کلمه بسازید. اگر از طریق بینایی چیزی را بهتر یاد می گیرند، لغاتی را که می خواهید یاد بگیرید، خوانده و به املا و تلفظ آن ها دقت کنید و بعد سعی کنید با چشم بسته آن ها را تجسم کنید" (۱) 
● زبان جدیدتان را بکار بگیرید
اغلب مردم، زبان را به وسیله ارتباط شفاهی ، از طریق گوش دادن و صحبت کردن شروع می کنند. ۴مرحله برای توانایی گوش دادن وجود دارد. در پایین ترین مرحله شما صداها را می شنوید اما نمی دانید که چه زمانی کلمه اول تمام شده و کلمه بعد شروع شده است. در مرحله دوم، میتوانید کلمات و عبارتها را تفکیک کرده، از موضوع اصلی مکالمه آگاه شوید. در مرحله سوم می توانید در مکالمه شرکت کرده و نسبت به بعضی از اشاره ها از سوی گویندگان، عکس العمل نشان دهید. در مرحله چهارم، بطور کامل در مکالمه شرکت کرده و مباحث اصلی آنرا بخاطر داشته و نظر می دهید. اگر می خواهید به زبان جدیدتان مکالمه کنید باید توانایی گوش دادنتان را توسعه دهید. از میان مطالب مطرح شده یک کلمه را انتخاب کنید و بعد سعی کنید ارتباط سایر کلمات را پیدا کنید. در کنار گوش دادن به مطالب انتخابی، زبان اشارات را نیز درک کنید.
صحبت کردن یک مهارت تقریبا عملی است و در عین حال، از مراحلی است که می تواند خیلی مفید و رضایت بخش باشد. برای این کار بایستی ابتدا اضطرابتان را کاهش دهید. برخی از افراد به طور واقعی مکالمه زبان را ادامه نمی دهند، چون مشکلاتی آنها را از این امر باز می دارد. برخی نیز وقتی در کلاس از سوی استاد و مربی راهنمایی می شوند، دیگر در کلاس صحبت نمی کنند، زیرا در مورد توانایی های خود احساس ناراحتی می کنند. افراد موفق، آنهایی هستند که احساس ناراحتی را به حداقل کاهش می دهند. هر زبانی صداهای منحصر به فرد خود را دارد که می توانید از طریق شنیدن و تکرار، آنها را یاد بگیرید. بخاطر داشته باشید که ما به سیستم صوتی مجهز هستیم که می توانیم صداهای جدید را نیز تقلید کنیم.
بعد از یاد گیری این دو مهارت طبیعتا مایل می شوید که به زبان جدیدتان بخوانید و بنویسید. در ابتدا متن را یک بار بخوانید تا بتوانید لغات مهم را نزد خود مرور کنید و زیر آنها خط بکشید و مطمئن شوید که معانی آنها را می دانید. مفاهیم اصلی متن را پیدا کنید. عنوان مطلب را خوانده آنرا به صورت سوالی در آورید و سپس سعی کنید که جواب آنرا بدهید و اگر پاسخ داده شده را در متن پیدا نکردید گمان را براین بگذارید که متن را سطحی خوانده اید. مطالعه وسیع بخصوص در زمینه مسائلی که بدان علاقه مند هستید، بهترین روش برای افزایش تمرین لغات و درک کتب آموزشی است.
نوشتن نیز مرحله ای است که بیشتر با معانی و مفاهیم ارتباط دارد تا با لغات. بکارگیری فرهنگ لغت و رعایت املا و گرامر در نوشتن نقش اصلی را دارند. وقتی که می خواهید نامه یا انشایی را به زبان جدیتان بنویسید، با لغات کلیدی آغاز کنید. می توانید نوشتن را از هر جایی شروع کنید. وسط ، ابتدا یا انتهای انشا، بعد می توانید جاهای خالی را با مداد پر کنید. هر گاه در نوشتن مشکل داشتید، هر چه را که به فکرتان می آید بنویسید. بدنبال آنچه می نویسید مفاهیم بیشتری به ذهنتان می رسد و می توانید انشای خود را توسعه دهید. اگر می خواهید در نوشتن نامه ها ماهر شوید، نامه های مشابهی را به زبان جدیدتان بخوانید یا اگر می خواهید مطلب علمی بنویسید، مطالب و نوشته های علمی را که به زبان دوم نوشته شده است را مطالعه کنید. از فرهنگ های مختلف لغت برای نوشتن خود استفاده کنید تا بتوانید معادل درست کلمه را از طریق فرهنگ لغت دو زبانه یا یک زبانه پیدا کنید و بکار ببرید. در املا نویسی زبان جدید، مسلط شوید چون املای غلط سبب پریشانی فکر خواننده می شود، او را از اهداف اصلی دور می کند.
اگر شما به زبان انگلیسی ارتباط برقرار نمایید، می توانید:
▪ با افراد زیادی در سراسر دنیا تماس بر قرار کنید
▪ به آسانی مسافرت کنید
▪ علوم کامپیوتر را بهتر فرا گیرید
▪ از موسیقی انگیسی بیشتر لذت ببرید
▪ به برخی از دانشهای فنی راحت تر دست پیدا کنید
▪ مهارت های جدیدی را بیاموزید
▪ به شغل مورد علاقه خود دست یابید (۲)
یادگیری زبان جدید آسان است . شما همه جا قادر هستید به زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید. هنگامی که پیشرفت محسوسی بدست آوردید از یاد گیری خود لذت خواهید برد. هر زمان که می توانید از زبان انگلیسی خود استفاده کنید: این خیلی خیلی مهم است. هر چقدر بیشتر از زبان انگلیسی استفاده کنید، بیشتر تمایل به یاد گیری آن پیدا می کنید. می توانید از گوگل استفاده کنید و وب سایت هایی به زبان انگیسی با اطلاعات جالب را بیابید. زبان جدید از شما یک انسان نیرومند تر و با نشاط تر می سازد. "محققان معتقدند: یادگیری زبان دوم می تواند توانایی مغز را افزایش دهد. یادگیری زبان دوم قسمت خاکستری مغز را که فرا گرد استفاده از اطلاعات را به عهده دارد ، تغییر خواهد داد. این دگرگونی ها دقیقا مثل پیشرفت عضلات بدن در اثر نرمش صورت خواهد گرفت."(۳)

 
    
        

         

چهارشنبه شانزدهم بهمن 1387 | 4 نظر

 

نوشته شده توسط در بیست و دوم بهمن ۱۳۸۷


مطالب پيشين

دانلود برای موبایل
happy new year
یلدا مبارک
دانلود برای موبایل
کتاب صوتی و تصویری
نمونه سوالات ترم اول
بارم بندی
پایه نهم
دانلود کتاب گویای پایه نهم
پایه هفتم و هشتم کلیک کنند
متوسطه اول
دانلود کتاب نهم به همراه راهنمای تدریس
دانلود کتاب هفتم سال تجصیلی جدید
دانلود کتاب هشتم سال تحصیلی 95-94
دانلود کتاب نهم


دربارهWelcome to your cottage English.I design this weblog for the students who want to learn & improve their English. I hope this- weblog will help them. Please help me to-- improve this weblog with your comments. Thanks
Ful name A;RahmanzadehRamin1Rah Logoپيوند هاي روزانه

دیکشنری
آموزش صوتی و تصویری لغت انگلیسی
مکالمه های صوتی در موقعیت های مختلف
داستان های صوتی زبان انگلیسی
فرهنگ لغت سریع فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی
سایت و سرگرمی کودکان ایرانی
آموزش مکالمه زبان انگلیسی
آموزش مکالمات زبان انگلیسی
لینک باکس دبیران زبان انگلیسی
مکالمه دو
مکالمه یک
فوق برنامه تا درس پنجم اول راهنمایی
خواندن و نوشتن حروف انگلیسی
اصول ترجمه
ترجمه متن انگلیسی
game for students
نقشه سرتاسر دنیا

.:: تمام پيوند هاي روزانه ::.


آمار بازديد


آمار بازديد :

» تعداد بازديدها:
» کاربر: Adminصفحه اصلي | پست الکترونيک | اضافه به علاقه مندي ها | ذخيره صفحه | طراح قالب


Powered By Alone-dl.ir Copyright © 2014 by ramin1rah
Design By : www.alone-dl.ir